Jump to content


Photo

Stüdyo başvuracak oyuncular HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİ..


 • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OlcaySins

OlcaySins

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 115 posts
 • LocationİSTANBUL
 • World:TR1
 • Character:OLCAYSİNS
 • Studio:BİG PORN TEAM

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2015 - 06:18 ÖÖ

Merhabalar , bu konuyu açma gereksinimde bulundum çünkü canımı zaten sıkıyordu bu iyice aşırıya kaçınca konusunu açmak istedim..

Yanılıyorsam kusuruma bakmayın arkadaşlar..

Bu konuyu sadece kendim için yazmıyorum , diğer büyük stüdyolarda böyle sıkıntılar çektiğini düşünüyorum , bu tarz mesajlar alıp rahatsız olduklarını düşünüyorum..

 

 

İlk başta Uygunsuz stüdyosunun , yapımcısıydım , sonra lideri oldum , şimdi Peace stüdyosuna geçtim , yapımcılığı Yasin abicim sağ olsun verdi , bir güncükte liderliği aldım bazı sebeplerden dolayı , sonra geri verdim şuan tekrar yapımcıyım , bugün oyunda ki 110. günüm tam , 100 gündür de stüdyolara üye alma yetkisine sahibim. Bu cidden çok hoş bir şey , yeni insanlar mesaj atıp konuşuyoruz , tanışıyoruz , sohbet ediyoruz. Fakat aralarında edebini bilmeyen bir çok insan var , hatta bu insanları yüzde olarak hesaplayacak olursam %50`nin üzerinde bir rakam veririm. Günde 15 saatten fazla oyunda olduğum için neredeyse bir iki kişi mesaj atıyor stüdyo başvuruları için. Attıkları mesajlardan örnekler vereyim.

--------------------

Leveli 20 : Stüdyoya al

 

Tek yazdığı mesaj bu ?

Siz olsanız ne cevap verirsiniz bu arkadaşa ?

İnsan gibi bu üslubu anlatmaya kalksam yarım saatimi alsa bu münakaşa , günde 2 kişiden 1 saat eder.

Ben burada yazdığım noktalama işaretlerine , büyük küçük harfe , Türkçeye dikkat ederken , böyle saygısızlığa verebilecek bir cevap bulamıyorum. Cevap vermediğim zamanda kendimi kötü hissedip , kötü insan rolünde olduğumu , egoist olduğumu kendi kendime düşünmeye başlıyorum.

 

---------------------

Bu aşağıda örnek vereceğim arkadaş Uygunsuz`da benim stüdyomdaydı , daha üst mevkilerden teklif alınca bana hiç bir şey demeden çekti gitti , stüdyodan atılınca da şöyle bir mesaj aldım.

50 küsür level bir arkadaş : Peace`e alsana beni.

Verdiğim cevap şudur : Levelin 50 küsür , stüdyomda ki en düşük adamın leveli 75 level , seni bu stüdyoya o levelde almam için senin ayrıcalığın nedir ? Seni farklı kılan ne arkadaşım ? Var mı seni farklı kılan bir şey ?

Aldığım cevap : Haklısın.

Eğer bana başka bir cevap gelseydi , Uygunsuz`da beni yüz üstü bırakıp gittiğini söyleyecektim daha konu oraya gelmeden kapattı. 

----------------------

12 - 13 - 14 yaşında ki kızlardan aşkım diye mesajlar aldığım oldu , senle daha ilk konuşmamız ? Nasıl olur da sen öyle kutsal bir kelimeyi , sevgiyi en iyi şekilde anlatan bir kelimeyi , tanımadığın bir adama sırf senin istediğini yapsın diye kullanırsın ? Aranıyor musun kardeşim ? Eğer ki aranıyorsan , başka platformlarda kendini göstere bilirsin , biz burayı oyun oynamak için tercih ettik , bir şeyler yaşamak için değil. 

 

Evet , burası bir oyun platformu , hepimiz burada birer oyuncuyuz , hiç birimizin birimizden ne üstün , nede düşük bir tarafımız var , burada ki tek üstün , yada düşük tarafımız YAŞ , SAYGI , EDEP , büyük harflerle yazıyorum , bu hatayı yapan arkadaşlar dikkatlice okusunlar diye. Arkadaşların stüdyo başvuruları için de örnek bir diyalog yazacağım , en azından buna benzer bir diyalogla başvurularda bulunsunlar bir stüdyoya başvuru yapacaklarsa.

 

-------------------

 

İlk baş başvurmak istediğiniz stüdyoya bir girin bakın , en düşük levelli olan kişi kaç level ? Sizi oraya kabul ederler mi ? Bunu bi kafanızda ilk baş tartın , eğer kabul edileceğinizi düşünüyorsanız , aşağıdakine benzer bi diyalogla başlayın derim.

 

- Selam / Selamın Aleyküm / Merhaba 

tarzı bi mesajla başlayıp , ismim bu , yaşım şu , bu kadar gündür bu oyunu oynuyorum ve bu seviyeye geldim , günde bu kadar süre de oyunda kalıyorum , aranıza katılmak istiyorum , beni aranıza kabul eder misiniz ? 

 

Bu tarz bi mesajla birine mesaj attığınız zaman , 1 level dahi olsanız , size yanıt vermeyecek kişi yoktur..

 

He bir de , aranızda 2 3 yaş farkı vardır ismiyle hitap edersiniz , bu büyük bir yaş değil.

Benden yaşça büyük olduğu halde bir defa Yasin abiye Yasin , Sevcan ablaya Sevcan ? Eşref abiye Eşref , Nazif abiye Nazif , Serdar abiye Serdar , İlyana ablaya İlyana demedim.

 

12 yaşında ki bir kişinin bana gelip OLCAY demesi hoşuma gitmez , benim kardeşim 19 yaşında ve bana abi diyor , ismimle hitap ettiği için annemden de bol bol terlik yedi , babamdan da , benden de çok dayak yedi. Saygıyı öğretmek için gerekirse şiddete evet derim.. Ama bu oyun içerisinde maalesef ki mümkün değil. Saygınızı kaçırmamanız dileğimle

 

Yanlış düşündüğüm bir konu varsa , yorumlarınızı atabilirsiniz arkadaşlar.

Herkese iyi oyunlar , iyi forumlar diliyorum , başka bir konuda , başka bir zaman görüşmek üzere :)


Edited by OlcaySins, 22 Kasım 2015 - 06:22 ÖÖ.

 • Ruling and Çağatay like this

                                                                            MJorWk.gif


#2 KingOfTheBBE

KingOfTheBBE

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 24 posts
 • LocationGiresun/Türkiye
 • World:TR1
 • Character:Muroo
 • Studio:RoI

Yayınlanma tarihi 22 Kasım 2015 - 11:45 ÖÖ

Oyunun en iyi 2-3 stüdyosundan birisinin yapımcısıysan sık sık başına gelecektir defalarca başımada geldi :) can sıkıcı bir durum ama yapabilecek pek birşey yok :) İyi niyet ve yapıcı olmaya devam etmek en doğru seçenek diye düşünmekteyim.

Edited by KingOfTheBBE, 22 Kasım 2015 - 11:46 ÖÖ.

 • OlcaySins likes this

#3 Kriyus

Kriyus

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 84 posts
 • World:TR1

Yayınlanma tarihi 17 Temmuz 2017 - 12:47 ÖS

Bu tarz durumlar hep başa gelir ve gelmeye de devam edeceğine eminim.Tavsiyem şudur ki cevaplama bırak egoist olduğunu düşünsünler. 


 • Kriyus and KONTRGERILLA like this

sasuke_uchiha_signature_by_vampirobyy-d3

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye